logo Assedi Studio Projektowanie stron internetowych

Jak zoptymalizować zdjęcia na stronę

12.12.2022

Strony WWW

Jak zoptymalizować zdjęcia na stronę

Udostępnij Post

Dlaczego warto optymalizować zdjęcia?

Optymalizacja zdjęc na stronie internetowej to jeden z podstawowych i najważniejszych rozwiązań, które poprawią prędkość wczytywania Twojej strony internetowej. Każdy plik graficzny/zdjęcie powinno zostać skompresowane przed dodaniem na stronę, a najlepiej, żeby taki plik graficzny był w nowszych formatach np. webp.


W dzisiejszym poście pokażemy jak w prosty i szybki sposób zoptymalizować zdjęcia na stronę internetow

Zmniejszenie rozmiaru pliku - kompresowanie

  1. Przejdź na stronę tinypng.com

  2. Wybierz zdjęcie lub zdjęcia, które chcesz dodać na swoją stronę www

  3. Poczekaj kilka sekund

  4. i Gotowe.

Tak skompresowane zdjęcia możesz śmiało dodawać na swoją stronę. Dodatkową optymalizacją będzie zmiana rozdzielczości zdjęcia na mniejszą.

Zmiana rozdzielczości

Niektóre zdjęcia na naszej stronie wyświetlamy w małej wielkości np. 500px x 500px, problem napotykamy kiedy zdjęcie, które chcemy wyświetlić w takim formacie 500x500px posiada 2500x2500px - niepotrzebne jest nam aż tak wielkie zdjęcie. Użytkownik będzie musiał pobrać ogromne zdjęcie, żeby wyświetlić je w małym okienku. Lepiej od razu zmienić jego rozdzielczość z 2500px na 500px, co znacząco zmniejszy rozmiar zdjęcia.

  1. Przejdź na stronę https://www.iloveimg.com/resize-image

  2. Wybierz zdjęcia, w których chcesz zmienić rozdzielczość

  3. Wybierz w opcjach na jaką roździelczość chcesz zmienić

  4. i pobierz!

Podsumowanie

Jest wiele innych sposób, dzięki którym zoptymalizujemy naszą stronę internetową. Jeżeli używamy systemu zarządzania treścią np. Wordpress, to odpowiedni plugin może wykonać za nas całą ręczną robotę - EWWW Image optimizer lub Smush i inne….

Pamiętaj jednak, żeby stworzyć kopię zapasową przed instalacją i uruchomieniem wtyczki, uchroni to Twoją stronę przed ewentualnymi błędami i problemami.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z optymalizacją strony możesz zawsze skontaktować się z nami - chętnie pomożemy Ci w przyśpieszeniu Twojej strony internetowej.

Bezpłatna
Konsultacja

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zbudujmy stronę internetową, która zarabia i osiąga cele!