logo Assedi Studio Projektowanie stron internetowych

Ile kosztuje sklep internetowy wordpress / woocommerce - cennik sklep wordpress

15.06.2024

E-commerce
Wordpress

Ile kosztuje sklep internetowy wordpress / woocommerce - cennik sklep wordpress

Udostępnij Post

Zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu internetowego woocommerce i nie wiesz, od czego zacząć? WordPress wraz z wtyczką WooCommerce to jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań do tworzenia sklepów online. Dzięki swojej elastyczności i bogatej funkcjonalności, WooCommerce pozwala na stworzenie zarówno małego sklepu, jak i dużej platformy e-commerce. Jednak jednym z kluczowych pytań, które zadają sobie przyszli właściciele sklepów internetowych, jest: "Ile to będzie kosztować?"

Koszt stworzenia sklepu internetowego na WordPressie z WooCommerce zależy od wielu czynników, takich jak wybór hostingu, szablonu, dodatkowych wtyczek oraz usług deweloperskich. W tym artykule dokładnie przyjrzymy się wszystkim aspektom, które wpływają na koszt założenia sklepu internetowego na WordPressie z WooCommerce. Przeanalizujemy różne pakiety cenowe, omówimy możliwe dodatkowe koszty oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby zoptymalizować wydatki.

Bez względu na to, czy jesteś małym przedsiębiorcą, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z e-commerce, czy właścicielem dużego biznesu szukającym nowych rozwiązań, ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jakie inwestycje są niezbędne do uruchomienia skutecznego sklepu WooCommerce. Przygotuj się na podróż przez świat e-commerce, w której pokażemy, jak przekształcić swoje pomysły w rzeczywistość bez nadmiernych wydatków.

Niektórzy twierdzą, że budowa sklepu internetowego na WordPressie z WooCommerce to strata pieniędzy – czy mają rację? W rzeczywistości, koszt stworzenia takiego sklepu zależy od wielu czynników, takich jak złożoność projektu, wybór wtyczek czy integracja z systemami SEO i reklamami. Czy można zbudować sklep, który przyniesie milionowe zyski? Jakie są zalety WooCommerce w porównaniu do dedykowanych rozwiązań? I czy naprawdę jest to platforma, którą łatwo rozbudować? W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w WooCommerce, jakie korzyści niesie ze sobą dla e-commerce oraz dlaczego warto zaufać specjalistom w projektowaniu takich sklepów.

Co wpływa na cenę sklepu na WooCommerce?

Tworzenie sklepu internetowego na WooCommerce to doskonały sposób na stworzenie sklepu dla wielu firm, które chcą wejść na rynek e-commerce, ale też dla tych, które są już na nim długie lata. Jednak przed rozpoczęciem projektu warto zrozumieć, co dokładnie wpływa na koszt stworzenia i utrzymania takiego sklepu. Poniżej znajdziesz kluczowe czynniki, które determinują cenę sklepu na WooCommerce, oraz wartościowe wskazówki, jak zarządzać tymi kosztami.

Domena i hosting

Pierwszym krokiem w tworzeniu sklepu WooCommerce jest zakup domeny i odpowiedniego hostingu. Nie jest to stricte powiązane ze stworzeniem strony internetowej, ale, żeby przekazać wszystkie informacje na temat kosztów, warto wspomnieć też o tym. Koszt domeny może się wahać od 45 zł (a nawet 12 zł brutto za pierwszy rok) do 150 zł rocznie, w zależności od jej popularności i rozszerzenia (.pl, .com, .store). Hosting dla sklepu WooCommerce powinien być wydajny i bezpieczny, co może wiązać się z miesięcznym kosztem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dla małych i średnich sklepów można przyjąc, że cena hostingu zamknie się w 300 zł rocznie. Ważne jest, aby inwestować w wysokiej jakości hosting, aby zapewnić szybkie ładowanie strony i minimalizować ryzyko awarii. Więcej na temat hostingu dowiesz się w tym artykule -> Jak wybrać dobry hosting

Projekt graficzny i UX

Wygląd Twojego sklepu jest kluczowy dla przyciągnięcia i zatrzymania klientów. Projekt graficzny sklepu internetowego powinien być dostosowany do potencjalnych klientów i grupy docelowej oraz ich procesu zakupowego. Niestety rzadko firmy analizują kto jest ich klientem i przez to konwersja na stronach jest niższa, dlatego ważny jest cały proces decyzyjny, tak aby Twoja strona odpowiadała na indywidualne potrzeby klienta.

Funkcjonalności i wtyczki

Kolejnym istotnym elementem są funkcjonalności sklepu. Jeżeli na stronie znajdują się niestandardowe funkcjonalności, to oczywiście wpływa to na cenę końcową. Na przykład niestandardowy kalkulator lub generator, albo automatyzacje marketingowe, które pomogą tworzyć bardziej rozbudowane i dostosowane do klientów kampanie mają istotny wkład w cenę.

Niestandardowe rozwiązania i wersje językowe

WooCommerce jest otwartym oprogramowaniem, co oznacza, że jeśli potrzebujesz indywidualnych rozwiązań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je stworzyć. Niestandardowe funkcjonalności mogą jednak wiązać się z dodatkowymi kosztami, zwłaszcza jeśli wymagają zaawansowanego kodowania. Dodatkowo, jeśli planujesz prowadzić sklep w wielu językach, musisz uwzględnić koszty tłumaczeń oraz ewentualne dodatkowe wtyczki do zarządzania wersjami językowymi.

Rozbudowa strony

Ilość i złożoność podstron w Twoim sklepie również wpływają na koszty. Bardziej rozbudowane strony wymagają więcej pracy, zarówno na etapie projektowania, jak i wdrażania. Jeśli planujesz duży asortyment produktów, musisz również zadbać o odpowiednią strukturę kategorii, filtrowanie produktów oraz inne elementy ułatwiające nawigację użytkownikom.

Technologie użyte podczas tworzenia sklepu woocommerce

Wybór odpowiednich technologii do stworzenia sklepu WooCommerce ma kluczowe znaczenie dla jego wydajności, stabilności, możliwości rozwoju w przyszłości, ale też cenę. Często różnice w cenie nie są znaczące, a dobry wybór technologii pozwoli na zmniejszenie kosztów w przyszłości i możliwość większej rozbudowy. Zaraz omówimy bardziej ten temat w poniższej sekcji -> 

Jak widzisz jest wiele elementów, które wpływają na wycenę sklepu, dlatego bardzo ważne na etapie projektowania jest określenie wymagań, celów i funkcjonalności, aby móc jeszcze przed rozpoczęciem projektu oszacować koszta nowego sklepu internetowego.

POROZMAWIAJMY O WYCENIE

Sklep Woocommerce cennik

Ciężko jest określić konkretną cenę za sklep internetowy, ale na podstawie naszego doświadczenia wypiszemy chociaż widełki, które w części pomogą zaplanować taką inwestycję.

Standardowy sklep internetowy na podstawie indywidualnego projektu graficznego (strona główna, strona kategorii i strona produktu) to koszt od 5000 zł.

Kolejne funkcjonalności mogą wpływać na ostateczną cenę projektu, jak i ilość różnych zaprojektowanych widoków graficznych. Nie ma górnej ceny, ze stronami jest jak z autami, można kupić za kilka tysięcy albo kilka milionów. Aktualnie standardem są sklepy internetowe, których koszt sięga kilkunastu tysięcy. W przypadku własnych systemów kwota ta nagle leci do kilkuset tysięcy! Natomiast oczywiście zawsze trzeba patrzeć pod kątem biznesowym, co jest potrzebne i co da największy zwrot finansowy.

Inną opcję jest sklep na jednym z gotowych wyglądów. Wtedy taka cena zaczyna się od 3500 zł. 

Wszystkie sklepy, które tworzymy są zoptymalizowane pod pozycjonowanie, spełniają wymogi prędkości Google oraz przygotowane są do sprzedaży online. Zajmujemy się podłączeniem wszystkich niezbędnych integracji

Jeśli chcesz uzyskać dokładniejszą wycenę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb, skontaktuj się z nami. Oferujemy niezobowiązującą konsultację, podczas której szczegółowo omówimy Twoje wymagania i przygotujemy spersonalizowaną, konkretną ofertę. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalnemu podejściu zapewnimy, że Twój sklep WooCommerce będzie działał sprawnie, efektywnie i bezpiecznie.

Czy można zbudować milionowy sklep WordPress / WooCommerce?

Tworzenie milionowego sklepu internetowego na platformie WordPress z wykorzystaniem WooCommerce to wyzwanie, które wymaga nie tylko solidnej wiedzy technicznej, ale również strategicznego podejścia do biznesu. WordPress i WooCommerce oferują ogromne możliwości, ale aby osiągnąć sukces na taką skalę, trzeba zainwestować w odpowiednie rozszerzenia, motywy oraz hosting. Kluczowe jest również zrozumienie, jak optymalizować stronę pod kątem SEO oraz jak skutecznie zarządzać ruchem i konwersjami. Nie można zapominać o bezpieczeństwie i wydajności. W przypadku dużych sklepów, szybkość ładowania strony i ochrona danych klientów są absolutnie niezbędne. Inwestycja w certyfikaty SSL, firewalle oraz regularne aktualizacje to podstawa. Dodatkowo, warto zainwestować w marketing internetowy, aby przyciągnąć odpowiednią grupę docelową i zwiększyć sprzedaż. Reklamy Google, kampanie w mediach społecznościowych oraz e-mail marketing mogą znacząco przyczynić się do wzrostu ruchu na stronie i zwiększenia konwersji. Podsumowując, zbudowanie milionowego sklepu na WordPress i WooCommerce jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga to przemyślanej strategii, odpowiednich narzędzi i ciągłego monitorowania oraz optymalizacji. Inwestycja w jakość na każdym etapie procesu jest kluczem do osiągnięcia sukcesu na taką skalę.

Czy WooCommerce jest prosty w rozbudowie?

Jeśli zastanawiasz się, czy WooCommerce jest prosty w rozbudowie, odpowiedź brzmi: tak, ale z pewnymi zastrzeżeniami. WooCommerce to potężne narzędzie e-commerce oparte na WordPressie, które oferuje ogromne możliwości rozbudowy dzięki tysiącom dostępnych wtyczek i motywów. Jednakże, aby w pełni wykorzystać jego potencjał, warto mieć pewne podstawowe umiejętności techniczne lub skorzystać z usług specjalistów. Przykłady z życia wzięte pokazują, że rozbudowa sklepu WooCommerce może być zarówno prosta, jak i skomplikowana, w zależności od potrzeb biznesowych. Na przykład, mały sklep z rękodziełem może z łatwością dodać funkcje takie jak płatności online, zarządzanie zapasami czy integracja z mediami społecznościowymi. Z drugiej strony, większe sklepy, które potrzebują zaawansowanych funkcji, takich jak automatyzacja marketingu czy personalizacja oferty, mogą wymagać bardziej zaawansowanej konfiguracji i optymalizacji. Warto również zwrócić uwagę na koszty związane z rozbudową WooCommerce. Choć podstawowa wersja wtyczki jest darmowa, wiele zaawansowanych funkcji wymaga zakupu płatnych wtyczek lub motywów. Dlatego przed rozpoczęciem rozbudowy warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i budżet, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Podsumowując, WooCommerce oferuje ogromne możliwości rozbudowy, ale wymaga pewnej wiedzy technicznej i inwestycji finansowych. Dzięki odpowiedniemu podejściu i planowaniu, można stworzyć sklep internetowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, który będzie skutecznie wspierał rozwój biznesu.

Swoją drogą na WooCommerce postawiliśmy jeden z systemów dla petcover - innowacyjnego dostarczyciela ubezpieczeń dla zwierząt. To udowadnia, że na wordpressie można wszystko! :)

Sklep internetowy WooCommerce – Dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego, to WooCommerce na platformie WordPress jest jednym z najlepszych wyborów. Dlaczego? Przede wszystkim, WooCommerce oferuje ogromne możliwości personalizacji i jest niezwykle elastyczny. Możesz dostosować swój sklep do własnych potrzeb, korzystając z tysięcy dostępnych wtyczek i motywów lub zlecić stworzenie wtyczki firmie. Dzięki temu, Twój sklep będzie nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i przyjazny dla użytkowników. Kolejnym atutem WooCommerce jest jego opłacalność. W porównaniu do innych platform e-commerce, koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem sklepu na WooCommerce są stosunkowo niskie. Możesz zacząć od podstawowej wersji, a następnie stopniowo rozszerzać funkcjonalności, inwestując w nowe, lepsze funkcjonalności i rozwiązania. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą rozwijać swój biznes online bez ponoszenia ogromnych kosztów początkowych. W dodatku WooCommerce jest łatwy w obsłudze. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w obsłudze takich systemów internetowych, intuicyjny interfejs i liczne poradniki dostępne online pomogą Ci szybko opanować podstawy. Dzięki temu, możesz skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, zamiast tracić czas na naukę skomplikowanych narzędzi. WooCommerce to także społeczność użytkowników i deweloperów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, co jest nieocenioną pomocą dla początkujących. Podsumowując, WooCommerce to doskonały wybór dla każdego, kto chce założyć sklep internetowy. Jego elastyczność, opłacalność i łatwość obsługi sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie.

WooCommerce w połączeniu z SEO i reklamami - ważny element e-commerce

Jeśli myślisz o założeniu sklepu internetowego na platformie WordPress z użyciem WooCommerce, musisz zrozumieć, jak SEO i reklamy mogą wpłynąć na Twój sukces. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to nie tylko dodawanie słów kluczowych do treści, ale także dbanie o szybkość ładowania strony, responsywność oraz struktura URL. Dzięki odpowiedniej strategii SEO, Twój sklep może osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większy ruch i potencjalnie wyższe zyski. Przykłady sukcesu pokazują, że reklamy Google Ads i kampanie na Facebooku mogą znacząco zwiększyć widoczność Twojego sklepu. Case study jednego z naszych klientów, który zainwestował w kampanie reklamowe, pokazuje, że połączenie SEO z płatnymi reklamami przyniosło wzrost sprzedaży o 150% w ciągu trzech miesięcy. Kluczowe jest, aby regularnie analizować wyniki i dostosowywać strategie, co pozwala na maksymalizację zwrotu z inwestycji. Warto również pamiętać o content marketingu. Tworzenie wartościowych treści, takich jak blogi, poradniki czy recenzje produktów, może przyciągnąć więcej użytkowników i zbudować zaufanie do Twojej marki. Case study innego klienta pokazało, że regularne publikowanie artykułów na blogu zwiększyło ruch organiczny o 80% w ciągu pół roku. SEO i reklamy to potężne narzędzia, które w połączeniu mogą przynieść niesamowite rezultaty dla Twojego sklepu internetowego.

Nie zgadzaj się na Elementora tworząc sklep internetowy na woocommerce

Elementor jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do budowania stron na WordPressie, często polecanym przez agencje skupiające się na ilościowym tworzeniu stron internetowych. Jednak, mimo jego popularności, Elementor nie jest najlepszym wyborem dla sklepów WooCommerce. Główne problemy z Elementor to:

  • Niestabilność: Elementor jest znany z problemów z wydajnością, zwłaszcza w przypadku dużych sklepów z wieloma produktami i funkcjonalnościami. Strony zbudowane przy użyciu Elementora mogą działać wolniej i być mniej responsywne, co negatywnie wpływa na doświadczenie użytkowników.

  • Aktualizacje to droga przez mękę: Często przychodzą do nas firmy, które nie robiły aktualizacji od wielu miesięcy przez to, że przy każdej aktualizacji sklep przestaje działać. Jest to bardzo częste w przypadku elementora...niestety.

  • Utrudniony rozwój: Rozbudowa sklepu WooCommerce z użyciem Elementora może być trudna i kosztowna. Wprowadzenie nowych funkcji często wymaga dodatkowych wtyczek, które mogą nie współpracować ze sobą dobrze, co prowadzi do problemów technicznych i wzrostu kosztów utrzymania.

  • Wysokie koszty utrzymania: Ze względu na potrzebę ciągłego monitorowania i aktualizowania licznych wtyczek, sklepy zbudowane na Elementorze mogą generować wyższe koszty utrzymania.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją lepsze rozwiązania, które oferują podobne koszty początkowe, ale znacznie lepsze możliwości rozwoju i niższe koszty utrzymania w dłuższej perspektywie. Głównym graczem aktualnie jest edytor Gutenberg. Jest to natywny editor WordPressa,, który na przestrzeni czasu, stał się bardziej zaawansowany i przyjazny dla użytkowników. Pozwala na tworzenie nowoczesnych i wydajnych stron bez potrzeby korzystania z dodatkowych wtyczek. Edycja stron polega na używaniu bloków graficznych! A najlepsze jest to, że tworząc własne rozwiązanie można programista może napisać własne bloki z funkcjonalnościami dla Twojej strony!

Temat gutenberga i elementora rozwinęliśmy w tym artykule: gutenberg vs elementor

WooCommerce czy dedykowany sklep?

Decyzja o wyborze między WooCommerce a dedykowanym sklepem internetowym może być trudna, ale warto rozważyć kilka kluczowych aspektów. WooCommerce to popularna wtyczka do WordPress, która umożliwia szybkie i stosunkowo tanie uruchomienie sklepu internetowego. Jest idealna dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą rozpocząć sprzedaż online bez dużych nakładów finansowych. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wtyczek i motywów, można łatwo dostosować sklep do indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony, dedykowany sklep internetowy oferuje większe możliwości personalizacji i skalowalności. Jest to rozwiązanie bardziej zaawansowane, które może lepiej odpowiadać potrzebom dużych firm z unikalnymi wymaganiami. Dedykowane sklepy są zazwyczaj droższe w realizacji, ale oferują większą elastyczność i lepszą wydajność. Eksperci często podkreślają, że wybór odpowiedniej platformy zależy od specyficznych potrzeb biznesowych oraz budżetu. Podsumowując, WooCommerce jest świetnym wyborem dla tych, którzy potrzebują szybkiego i ekonomicznego rozwiązania, podczas gdy dedykowany sklep internetowy może być lepszy dla firm poszukujących zaawansowanych funkcji i pełnej kontroli nad swoim sklepem, natomiast w takim przypadku trzeba liczyć się z kosztami rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Dlaczego warto nam zaufać w projektowaniu sklepu woocommerce? - postaw na specjalistów

Jeśli myślisz o stworzeniu sklepu internetowego na platformie WordPress z wykorzystaniem WooCommerce, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz zespół specjalistów posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu sklepów internetowych, które nie tylko wyglądają profesjonalnie, ale również są zoptymalizowane pod kątem SEO. Dzięki temu Twoja strona będzie lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na większy ruch i wyższe zyski.

Współpracując z nami, zyskujesz pewność, że Twój sklep WooCommerce będzie działał sprawnie i bezproblemowo. Nasze usługi obejmują nie tylko projektowanie i wdrażanie, ale również optymalizację oraz wsparcie techniczne. Dbamy o każdy detal, aby Twoi klienci mieli jak najlepsze doświadczenia zakupowe. Profesjonalne podejście i indywidualne podejście do każdego projektu to nasze priorytety. Wybierając nas, inwestujesz w jakość i skuteczność. Nie czekaj, postaw na specjalistów, którzy pomogą Ci osiągnąć sukces w e-commerce. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak możemy pomóc Ci w rozwoju Twojego biznesu online.

Bezpłatna
Konsultacja

Porozmawiajmy o Twoim projekcie i zbudujmy stronę internetową, która zarabia i osiąga cele!